Zespół PDN

Dyrektor PDN

 

 

Iwona Kluge


Dyrektor Placówki Doskonalenia Nauczycieli "Centrum Edukacji Obywatelskiej" z siedzibą w Warszawie.

Absolwentka filologii polskiej, zawodowo od początku związana z edukacją, jako nauczycielka języka polskiego w liceum ogólnokształcącym, pracowniczka wydawnictwa edukacyjnego, trenerka umiejętności miękkich. W CEO pracuje od 2015 roku. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu ewaluacji dydaktycznej i egzaminowania, pozyskiwania funduszy Unii Europejskiej, kurs kwalifikacyjny Organizacja i Zarządzanie Oświatą, szkołę treningu i warsztatu psychologicznego „Intra”, Szkołę Trenerów.

Kontakt: e-mail: iwona.kluge@ceo.org.pl.

   

  TRENERZY Placówki Doskonalenia Nauczycieli

  Marzanna Boć-Ochyra

  Nauczycielka matematyki i fizyki w gimnazjum. Od siedmiu lat dyrektor Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim w malowniczej dolinie Noteci. Jej współpraca z CEO rozpoczęła się od „Szkoły Marzeń”. Obecnie jest trenerką SUS, AU i AE, mentoruje w kursach Internetowych. Lubi wyzwania, podróże, w każdej wolnej chwili słucha Gregorian i Enya.

  marzanna.boc-ochyra@ceo.org.pl

   

  Małgorzata Borowska-Leszczyszyn

  Nauczycielka języka polskiego i historii w Szkole Podstawowej w Lubieszewie od 22 lat. Od zawsze opiekuje się samorządem szkolnym, prowadzi zajęcia teatralne oraz szkolny DKF. Z CEO współpracuje od 2008 roku – najpierw jako uczestniczka kursu internetowego z zakresu oceniania kształtującego, potem programu RUN. Obecnie jej szkoła bierze udział w projekcie Laboratoria Praktyki Edukacyjnej, a Małgorzata lideruje zespołowi nauczycieli. W wolnym czasie czyta biografie ciekawych ludzi i podróżuje szlakami polskich filmów.

  malgorzata.borowska-leszczyszyn@ceo.org.pl

  Dorota Chabelska-Kubat

  Nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Godzieszach Wielkich. Trenerka i mentorka w Szkole Uczącej Się i Aktywnej Edukacji. Interesuje się literaturą współczesną i teatrem.

  dorota.chabelska-kubat@ceo.org.pl

  Aleksandra Cupok

  Nauczycielka zajęć komputerowych w Szkole Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach. Współpracuje z CEO, jako trenerka i kierowniczka kursów internetowych w ramach programu Szkoła Ucząca Się (działania Całościowy Rozwój Szkoły oraz Laboratoria Praktyki Nauczycielskiej).

  aleksandra.cupok@ceo.org.pl

  Marzenna Dąbrowska

  Dyplomowany nauczyciel matematyki, były wicedyrektor szkoły podstawowej i gimnazjum; egzaminator gimnazjalny z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, trener Centrum Edukacji Obywatelskiej w programie Szkoła Ucząca Się. Ukończyła studia podyplomowe m.in.: Organizacja i Zarządzanie Oświatą, kurs kwalifikacyjny przygotowujący do sprawowania nadzoru pedagogicznego, Szkołę Trenerów , liczne kursy oraz szkolenia m.in. „Ewaluacja w rozwoju szkoły”, Nauczyciel Badacz, Aktywna Edukacja. Współpracuje z CEO od 2007 roku jako uczestnik programów( m.in. Rozwijanie Nauczenia i Uczenia Się, Sieci Szkół, Aktywna Edukacja, Całościowy Rozwój Szkoły poziom zaawansowany, OK zeszyt).

  marzenna.dabrowska@ceo.org.pl

  Elżbieta Elmrych

  Z wykształcenia jest chemikiem, z zawodu nauczycielką przyrody. Od 21 lat dyrektorka Szkoły Podstawowej w Lubieszewie, absolwentka Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty. Z CEO współpracuje od 2008 r. - najpierw jako uczestniczka szkoleń razem z nauczycielami zarządzanej przez siebie szkoły, a obecnie jako trenerka Szkoły Uczącej Się. Lubi wędrówki po górskich szlakach, dobre książki i muzykę.

  elzbieta.elmrych@ceo.org.pl

  Justyna Franczak

  Uczy biologii w katowickim Gimnazjum nr 1 im. Wojciecha Korfantego. Przygodę z programem Szkoły Uczącej Się rozpoczęła, gdy w 2000 roku jej szkoła weszła do programu. Dziś jest trenerką, moderatorką kursów internetowych. Justyna kocha podróże, niekoniecznie te bardzo dalekie. Lubi poznawać ludzi i historię odwiedzanych miejsc, smakować regionalne potrawy, poznawać tradycje. W wolnych chwilach odpoczywa pielęgnując rośliny na działce.

  justyna.franczak@ceo.org.pl

  Izabela Jaskółka-Turek

  Pracuje w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Będzinie jako pedagog szkolny. Prowadzi zajęcia dodatkowe dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, niepełnosprawnych, dyslektycznych i agresywnych. Współpracę z CEO rozpoczęła w 2001 roku, gdy jej szkoła uczestniczyła w programie Szkoła Ucząca Się. Dziś prowadzi szkolenia oraz mentoruje w kursach internetowych. Lubi poznawać nowych ludzi, czytać reportaże i oglądać horrory. Odpoczywa słuchając muzyki i pracując na działce. Jej pasją są podróże - te małe i te duże.

  izabela.turek@ceo.org.pl

  Agnieszka Karlak

  Polonistka w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku, lektorka języka polskiego dla obcokrajowców, opiekunka , a zarazem najwierniejsza fanka koła teatralnego. W CEO trenerka i mentor w programach Aktywna Edukacja oraz Szkoła Ucząca Się. Lubi ludzi, wyzwania i podróże.

  agnieszka.karlak@ceo.org.pl

  Irena Karolczyk-Warcok

  Nauczycielka języka polskiego w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 STO w Szczecinie. Z CEO współpracuje od 2004 roku. Trenerka Szkoły Uczącej Się oraz mentorka kursów internetowych: Lider OK, Dobra lekcja z OK, Aktywna edukacja, Media, włącz się. Lubi dobre książki, pasjonujące filmy o życiu, wędrówki bliskie i dalekie.

  irena.warcok@ceo.org.pl

  Anna Kępińska

  Uczy języka polskiego w SP 30 w Lublinie, jej szkoła należy do Klubu SUS i bierze udział w programie Laboratoria Praktyki Edukacyjnej. Z CEO współpracuje od 2005 r., początkowo jako uczestniczka szkoleń i kursów internetowych, od kilku lat jako trenerka prowadząca warsztaty, mentorka i kierowniczka kursów internetowych.

  anna.kepinska@ceo.org.pl

   

  Joanna Kostrzewa

  Nauczyciel dyplomowany języka polskiego i języka angielskiego w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Stawiszynie. Ze szkołą związana od 15 lat, z CEO współpracuje od 2013 roku, najpierw jako mentor i trener w programie Aktywna edukacja, obecnie jako mentor kursów internetowych NAI i trener SUS. Jako entuzjastka zmian w edukacji, oceniania kształtującego i celowego użycia TIK stara się, aby przekazywać wiedzę w ciekawy sposób i motywować uczniów do samodzielnych poszukiwań.

  joanna.kostrzewa@ceo.org.pl

  Gabriela Ledachowicz

  Pracuje w Zespole Szkół Licealno-Technicznych w Poznaniu. Stara się przekonać swoich uczniów, że matematyka może być łatwą, ciekawą i przydatną dziedziną. Prowadzi także zajęcia z Systemów Baz Danych. Z CEO współpracuje od 2005 roku, prowadząc szkolenia dla rad pedagogicznych oraz moderując w kursach internetowych. W czasie wolnym najchętniej czyta książki, spotyka się z przyjaciółmi, tańczy, jeździ na rowerze lub wędruje po górach.

  gabriela.ledachowicz@ceo.org.pl

  Agata Ligęza

  Nauczycielka historii i wos w Gimnazjum w Wojkowicach. Z CEO związana od 1999 roku. Najpierw jako opiekunka uczniów w projektach młodzieżowych i uczestnik szkoleń, a od 2004 r. współpracuje z CEO jako mentorka i kierowniczka kursów N@I oraz trenerka. Prowadzi szkolenia rad pedagogicznych w programach OK SUS oraz Warsztaty Szkoły Uczącej Się. Lubi dobrą książkę, podróże i ogród.

  agata.ligeza@ceo.org.pl

  Ewa Mazepa

  Z wykształcenia i zamiłowania nauczycielka fizyki. Kiedyś w szkole podstawowej, obecnie w liceum. Z CEO związana od blisko dziesięciu lat, początkowo jako uczestniczka kursów internetowych, obecnie mentorka w kursach i trenerka Szkoły Uczącej Się. Współpracuje z CEO również w Akademii Uczniowskiej. W wolnym czasie miłośniczka wszelkiej „działalności ogrodowej”, dobrych książek i wędrówek po Bieszczadach.

  ewa.mazepa@ceo.org.pl

  Ewa Mazur

  Nauczycielka języka polskiego i terapii pedagogicznej w Gimnazjum w Jerzmankach. Z ramienia CEO moderuje kursy internetowe, prowadzi też Warsztaty Szkoły Uczącej Się dla rad pedagogicznych. Nauczanie jest jej pasją. - Bardzo lubię uczyć - podkreśla Ewa. Interesuje się psychologią stosunków międzyludzkich.

  ewa.mazur@ceo.org.pl

  Hanna Mąka

  Nauczycielka matematyki VIII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Z CEO współpracuje od 2004 roku - początkowo jako uczestnik szkoleń i kursów internetowych, obecnie również jako mentor oraz trener prowadzący Warsztaty Szkoły Uczącej Się dla rad pedagogicznych. Od wielu lat stosuje elementy OK w praktyce szkolnej. - Zadaniem oceniania jest m.in. wskazywanie, w jaki sposób się uczyć - twierdzi - a tego uczy OK. Uwielbia wypoczynek poza miastem, a w wolnej chwili dobrą książkę.

  hanna.maka@ceo.org.pl

  Katarzyna Młodożeniec

  W szkole przy tablicy pracuje 22. rok. Nauczycielką została z przypadku, ale dzisiaj nie wyobraża sobie siebie w innej roli. Była dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Warszawie, pracowała też jako pedagog, przez 9 lat uczyła historii i rosyjskiego. Obecnie pracuje jako nauczycielka kształcenia zintegrowanego. Kolekcjonuje muzykę filmową i stare filmy (włącznie z kinem niemym). 

  katarzyna.mlodozeniec@ceo.org.pl

  Ewa Nawrocka

  Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej (jedno z hobby ;) ) w Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku. Z CEO związana od 2006 r. m.in. jako uczestniczka i mentorka kursów internetowych, od 2012 r. mentorka i trenerka w programie Aktywnej Edukacji, od 2014 r. trenerka Szkoły Uczącej Się. Lubi góry (kolejna pasja), książki m.in. o tematyce historycznej, psychologicznej i… nowe wyzwania.

  ewa.nawrocka@ceo.org.pl

  Katarzyna Olejnik

  Nauczycielka języka polskiego, przez kilkanaście lat pracowała w liceum ogólnokształcącym, od 2010 r. uczy w lubelskiej Szkole Podstawowej "Paderewski", której jest także dyrektorką. Jej kontakt z CEO rozpoczął się w 2005 r. od uczestnictwa w szkoleniu internetowym na temat oceniania kształtującego i od sprawdzenia w praktyce, że to naprawdę działa. Obecnie jako trener Szkoły Uczącej Się prowadzi szkolenia z OK, współpracuje przy tworzeniu kursów w N@I, jest także zaangażowana w program Aktywna Edukacja. Uwielbia góry (najbardziej Bieszczady jesienią), eksperymentowanie w kuchni, a najbardziej - mądre i ciepłe rozmowy z ważnymi dla niej ludźmi.

  katarzyna.olejnik-nowak@ceo.org.pl

   

  Małgorzata Ostrowska

  Nauczycielka biologii i wf w gimnazjum oraz liceum ogólnokształcącym. Współpracuje z CEO jako kierownik i mentor kursów internetowych. Jest trenerem Szkoły Uczącej Się. Zainteresowań ma wiele i różnych, ale najbardziej interesuje ją psychologia, a największe odprężenie daje aktywność ruchowa: narty, pływanie, siatkówka, jogging, turystyka górska.

  malgorzata.ostrowska@ceo.org.pl

  Jacek Pasierb

  Pracuje w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Będzinie. Uczy historii w szkole podstawowej i w gimnazjum. Prowadzi z uczniami Trening Zastępowania Agresji (ART). Czyta sporo polskiej fantastyki. Latem zwiedza ciekawe zakątki Polski i jako ratownik strzeże znanych i mniej znanych akwenów wodnych. Absolutny fan muzyki rockowej. Z upodobaniem jeździ na koncerty – np. Marillion czy Iron Maiden. Frapuje go rock nawet… norweski! Czyta czeską poezję i prozę Josefa Skroveckego.

  jacek.pasierb@ceo.org.pl

  Jarosław Pietrzak

  Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Początki współpracy z CEO przypadają na rok 1995. W pierwszych latach były to programy edukacyjne: edukacja obywatelska i konstytucyjna, debaty konstytucyjne, symulacje sądowe. Trener w programie Szkoła Ucząca Się, prowadzi szkolenia dla rad pedagogicznych i dyrektorów, kierownik i mentor kursów internetowych. Lubi aktywny wypoczynek na łonie natury. Namiętnie grywa w siatkówkę. Jarka cieszy dobry film, a zwłaszcza te z Jackiem Nicholsonem.

  jarek.pietrzak@ceo.org.pl

  Laura Piotrowska

  Nauczycielka dyplomowana historii i wos, w gimnazjum. Od 2000 roku trenerka programu Szkoła Ucząca Się. Od kilku lat pracuje także w programie  Nadzór Pedagogiczny - System Ewaluacji Oświaty (NPSEO) realizowanym przez Uniwersytet Jagielloński. W czasie poza-szkoleniowym uprawia sporty: kajaki w lecie, narty w zimie, a całorocznie jogę i nordic walking. Uwielbia jeziora w północno - zachodniej Polsce, sale kinowe i czytanie książek w czasie podróży pociągami. W chwilach wolnych przygotowuje wegetariańskie dania.

  laura.piotrowska@ceo.org.pl

  Barbara Rakicka

  Jak na biologa przystało, uwielbia sadzić i hodować rośliny. Nie wyobraża sobie wakacji bez tygodnia spływu kajakowego. Zafascynowana jest żeglowaniem - fascynuje ją piękno żagli, atmosfera marin, ciekawi ludzie i świat widziany z innej perspektywy. Uwielbia wędrówki, najlepiej codziennie dalej, lubi fotografować. A kiedy jest w domu, słucha muzyki z całego świata, czyta i... planuje następne wakacje. Na co dzień po prostu uczy przyrody i biologii w Społecznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum STO w Szczecinie. Z CEO współpracuje od 2005 roku.

  barbara.rakicka@ceo.org.pl

  Ewa Robak

  Ukończyła filologię rosyjską i filologię polską. Pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej w Drzonkowie (Zielona Góra) jako nauczyciel języka polskiego. Z sukcesem stosuje ocenianie kształtujące w pracy z uczniami, zarażając do tej metody innych nauczycieli. Prowadzi grupę teatralną „Sowizdrzałki”. Z CEO współpracuje od 5 lat, najpierw jako uczestniczka kursu internetowego, obecnie jako trener Aktywnej Edukacji, mentor N@I oraz trener w programie Szkoły Uczącej Się. W życiu prywatnym ceni dobrą książkę, wycieczki rowerowe, wypoczynek na wsi oraz podróże po Bałkanach.

  ewa.robak@ceo.org.pl

   

  Mirosława Rokicka

  Nauczycielka biologii i przyrody. Z CEO współpracuje od 2008 roku jako trener, kierownik i mentor w kursach internetowych. Zajmuje się głównie wdrażaniem strategii oceniania kształtującego i praktykami współpracy nauczycieli nad podnoszeniem jakości swojego nauczania. Bardzo ceni kontakty z ludźmi. O każdej porze roku kocha górskie wędrówki, a latem jazdę na rowerze. Jest też fanką psów, zwłaszcza dużych.

  miroslawa.rokicka@ceo.org.pl

   

  Sabina Rybakowska

  Z wykształcenia polonistka i nauczycielka sztuki w szkole podstawowej i gimnazjum, od dwunastu lat dyrektorka Zespołu Szkół w Benicach w Wielkopolsce; absolwentka Studiów Podyplomowych dla Liderów Oświaty. Współpracuje z CEO jako trenerka Szkoły Uczącej Się i mentorka kursów internetowych. W wolnym czasie biega, podróżuje, zajmuje się ogrodem.

  sabina.rybakowska@ceo.org.pl

   

  Joanna Soćko

  Przez 11 lat nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, obecnie pracuje w Ośrodku Rozwoju Edukacji (ORE) w Warszawie, współpracuje z CEO jako trenerka w programie Szkoła Ucząca Się, Szkoła z Klasą oraz innych programach młodzieżowych CEO. Lubi podróże, dobrą książkę oraz kawę w towarzystwie przyjaciół :)

  joanna.socko@ceo.org.pl

   

  Zofia Steć

  Nauczyciel przyrody oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Z CEO współpracuje od 2003 roku, najpierw jako uczestnik różnych programów, a teraz jako trener. Lubi: prace w ogródku, książki biograficzne i Stare Miasta w starych miastach. Jej dewiza - uśmiech.

  zofia.stec@ceo.org.pl

   

  Michał Szczepanik

  Nauczyciel biologii i edukacji dla bezpieczeństwa w gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Poczesnej i gimnazjum im. A. Mickiewicza w Starczy. Początki współpracy z CEO przypadają na rok 2007. W pierwszych latach były to programy: Edukacja z Internetem, Aktywni z natury i N@I. Obecnie zaangażował się w programy: Akademia Uczniowska, Aktywna Edukacja, Szkoła Ucząca Się, programy edukacji globalnej. Z CEO współpracuje jako trener, mentor i kierownik kursów internetowych. Lubi aktywny wypoczynek, dobre książki i trudne filmy.

  michal.szczepanik@ceo.org.pl

   

  Barbara Uniwersał

  Przez wiele lat nauczycielka matematyki na różnych etapach edukacyjnych. Z CEO związana początkowo jako uczestniczka pierwszego kursu internetowego w roku 2002/2003, następnie jako trenerka programu Szkoły Uczącej Się, mentorka w kursach internetowych, trenerka w programie Akademia Uczniowska. W wolnych chwilach oddaje się wspinaczce i nartom.

  barbara.uniwersal@ceo.org.pl

   

  Edyta Wąsik

  Nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum nr 1 im. KEN w Lubartowie. Z CEO od 2010 roku. Początkowo jako uczestniczka kursów internetowych, później jako trenerka w programie Aktywna Edukacja. Obecnie pracuje jako trenerka również  w innych programach CEO, w tym w Szkole Uczącej Się. Wolną chwilę najchętniej spędza z książką, najlepiej, gdy jest to kryminał.

  edyta.wasik@ceo.org.pl

  Agnieszka Wenda

  Nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie. Od zawsze wiedziała, że chce uczyć dzieci i od ukończenia studiów realizuje to marzenie. Jej pasją jest teatr, który propaguje wśród młodzieży prowadząc grupę teatralną. Bardzo ważna jest dla niej praca z dziećmi niepełnosprawnymi – od lat jest w swojej szkole wychowawcą klas integracyjnych. Lubi urozmaicać swoje lekcje wykorzystując technologie informacyjno - komunikacyjne. Współpracuje z CEO od 2009, najpierw jako uczestnik kursów, później jako mentor i trener. Jak mówi  - OK pomaga jej stawać się bardziej świadomym nauczycielem, a uczniom wskazuje cel, dla którego warto się uczyć.

  agnieszka.wenda@ceo.org.pl

   

  Agnieszka Zagdańska

  Z zawodu i z zamiłowania nauczycielka języka niemieckiego. Z CEO współpracuje od 2008 roku, początkowo jako uczestniczka kursów internetowych, szkolna liderka Szkoły Uczącej Się oraz koordynatorka programu Szkoła Myślenia i Szkoła z klasą 2.0. Jako trenerka i mentorka kursów internetowych pracuje od 2010 roku. Lubi dobrą książkę, film, teatr i gotowanie.

  agnieszka.zagdanska@ceo.org.pl